ABOUT US
-Hakkımızda

We as the OPERATORS of this hotel have been in the tourism sector for over 40 years and run several facilities as well as a reputable Travel Agency still in the sector.

We have received and served thousands of guests from foriegn countries such as Germany, England, France, Italy aand many more as well as from within Turkey. We have always tried to follow the principle “the best learning place is the working place itself” and benefit from all the experience we have lived through to improve ourselves.

We love our business and feel “proud” and happy to be at the service of our beloved guests.

OUR MISSION

Our mission is to make our residence known for its warm and friendly atmosphere which provides all its guests with the feeling of trust and confidence as well as quality services, to ensure highest satisfaction available. We also aim to align with innovative developments in our industry and keep up to the expectations of our guests with most suitable prices.

OUR VISION

Our vision is to become a pioneering establishment known as a true model in the sector via our our innovative services of high quality and to be improved continuously.


HAKKIMIZDA

Bu tesisin işletmecileri olarak bizler 40 yıldan fazladır bu sektörün içinde olmakla birlikte aynı zamanda halen faal olan itibarlı bir turizm acentesini de çalıştırmaktayız.

Bugüne kadar, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya ve daha birçok dış ülkeden olduğu gibi yurtiçinden de binlerce misafirimizi ağılamış bulunmaktayız. Her zaman, “en iyi öğrenme yeri iştir” prensibini de akılda tutarak bu zaman boyunca yaşadığımız deneyimlerden kendimizi sürekli geliştirmeye çalıştık.

İşimizi seviyoruz ve siz misafirlerimizi tesislerimizde ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

MİSYONUMUZ

Konağımız, tarihi yapısı içerisinde öncelikle tüm misafirlerimizin, konağımıza güven duyduğu, kuruma karşı önyargıların olmadığı, aldıkları kaliteli ve yenilikçi hizmetler ile misafirlerimizin koşulsuz memnuniyetinin sağlandığı örnek alınan bir kurum haline getirmektir. Çağımızın getirdiği yeniliklere süratle uyum sağlayarak, yerinde yatırımlarla misafirlerimizin tüm ihtiyaç ve beklentilerine uygun fiyat seçenekleriyle cevap vermektir.

VİZYONUMUZ

Kaliteli, yenilikçi ve kendini sürekli geliştiren hizmetlerimiz ile otellerin örnek model aldığı öncü bir kurum haline gelebilmektir.